Warsztaty

WARSZTAT – TWOJA EWA I LILITH

Mam w sobie dwie kobiety, które tworzą w moim wnętrzu całkiem różne światy.

Ewa – śpiewa subtelnym głosem…

Tka jedwabną nić. Jest miękka, miła, grzeczna, zawsze ułożona – a przynajmniej stara się bardzo taka być..

W jej przestrzeni dominuje ład i harmonia.  Równocześnie bliskie jest jej poczucie bycia łatwo sterowalną i kierowaną przez coś\kogoś z zewnątrz.

Dużo w niej sztywnych, mocno utrwalonych poglądów i zasad , szeroko aprobowanych przez system czy społeczeństwo.

Ewa  zawsze wie, co wypada. Dba o opinie innych. Unika konfrontacji. Nie podnosi głosu. Raczej przełknie gorzką pigułę i popłacze w ukryciu, niż wypowie coś, co mogłoby nie spodobać się innym. Szczególnie autorytetom..

Po drugiej stronie jasnego świata Ewy, czai się całkiem odmienny horyzont.

Tutaj nic nie jest pewne czy zaplanowane..

Brak jakiegokolwiek ułożenia lub narzuconej formy! Tu króluje dzikość! Życie chwilą w totalnym kontakcie z CIAŁEM! W totalnym kontakcie ze zmysłami, które….CZUJĄ!

Pulsują! Tańczą i śpiewają ognistą pieśń! Pieśń ŻYCIA!

Lilith obejmuje swoją Moc! Nie boi się swoich pragnień! Po prostu za nimi podąża!

I tak, jak pułapką Ewy – bez kontaktu z Lilith – jest utknięcie w formie, tak dysharmonią Lilith – oddzielonej od Ewy – jest zamęt. Oddanie się instynktom w ich często nieprzewidywalnej sile…

Jak jest u Ciebie?

Do której z nich jest Ci bliżej?

Czy te kobiety – części Ciebie – widzą się i dopełniają wzajemnie?

Ten warsztat jest możliwością dotarcia do tych aspektów.

Dzięki dramie, elementom ustawień , spontanicznemu ruchowi i takiemuż rysunkowi – wyłonią się z Ciebie te dwie przestrzenie.

Objawią się w swojej prawdzie tu i teraz.

 

Zapraszam do fascynującej podróży!

Danuta Padjasek

 

Termin: 9 – 10 grudnia 2017

Miejsce: Centrum Makrobiotyczne Akama, Mazańcowice koło Bielska – Białej

Zapisy: akama@onet.pl

tel. 516241150

Koszt – 300 złotych

 

***
Najbliższy warsztat wyjazdowy – „Święte Gody – Niebo i Ziemia w Tobie” na wyspie Gozo
Święte Gody – Niebo i Ziemia w Tobie
Najbliższy warsztat stacjonarny w październiku. Szczegóły pojawią się 🙂
***

 

Duchem „Wędrującego Teatru Kobiet” jest idea, by jak najpełniej i we własnym tempie rozwijać  samoakceptację! Polubić siebie właśnie taką, jaką się jest!

Zadziwiać  nieustannie własną twórczą ekspresją, dokopywać do wyłaniających się talentów, po to, by „zarażać” odkrywaniem siebie inne kobiety!

Przecież wtedy, gdy siebie widzisz i lubisz, możesz dopiero tak naprawdę zobaczyć innych!

Zobaczyć ich indywidualność, inny kolor ich uśmiechu , inne od Twojego pomysły na życie…

Zobaczyć i zaakceptować! I nie bać się tego „innego”, a zachwycać nim!

Właśnie w zgodzie z tym duchem prowadzę zajęcia, i w bliskości ze sobą i wszystkimi obok mnie. Choć do każdych zajęć jestem przygotowana, bardzo często słuchając tego, co akurat JEST, daję się ponieść w zupełnie „niezaplanowanym” kierunku.

Warsztaty płyną w nurcie konwencji Gestalt.

Jestem też mocno zafascynowana metodą Anny Halprin i wykorzystuję wiele z jej ćwiczeń.

Anna Halprin, amerykańska tancerka, która skonfrontowana przez życie z chorobą, stworzyła metodę pracy z ciałem i obrazem. Ta droga doprowadziła ją do wyzdrowienia, a fakt ten zdecydował o pragnieniu Anny, by  drogę tę rozpowszechniać. Pokazanie zależności ruchu i uczuć jest tu punktem wyjścia.

Warsztaty prowadzą do głębokiego rozluźnienia ciała, uwolnienia stereotypowej gestyki, otwarcia się na nieznane wcześniej rodzaje ruchu, po to by w efekcie rozluźnione ciało poprowadziło do symptomu, stłumionej emocji, czy innej blokady uniemożliwiającej doświadczanie szczęścia i harmonii w życiu. Po prostu otwierając się na nieznany wcześniej ruch, otwierasz się na możliwość dotarcia i uwolnienia stłumionej ( nieznanej =nieświadomej) emocji. Słowa określają to, co już wiemy. Pełne wyrazu RUCHY – określają nieznane i mogą prowadzić do tego, by na światło dzienne mogło wyjść to, co już nie służy.

Metoda opiera się na przekonaniu, że  obrazy i emocje niezależne są od kontrolującego rozumu. Pojawiają się wtedy, gdy zamiast mową słów, posługujemy się MOWĄ RUCHU.

Wielkim skrócie wygląda to tak : uczestnik w głębokim relaksie doświadcza obrazów, które przenosi później na papier. Potem ma możliwość „ odtańczyć ‘’ swój obraz.

Warsztaty prowadzę w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety w Sosnowcu, w Ośrodku Rozwojowym „Feniks” w Rudzie Śląskiej, w MDK Bogucice.

Jeśli porusza Cię w jakiś sposób tematyka i mój sposób podejścia, zapraszam na warsztaty „JESTEM JAKA JESTEM” które dadzą Ci możliwość być coraz bliżej SIEBIE 🙂

* * *

W razie pytań dzwoń lub napisz do mnie.

Tel. 605 090 054  (poniedziałek – piątek, tylko w godz. 9.00 – 16.00)

Danuta Padjasek – filolog polski, trener warsztatów i treningów interpersonalnych Gestalt, poetka, absolwentka Studium Teatralnego. Kobieta Życiem Oczarowana :)))