Warsztaty

KRĄG KOBIET TANTRYCZNYCH
z Danutą Padjasek

Centrum Makrobiotyczne Akama
Mazańcowice k. Bielska-Białej

Sobota, 6 kwietnia 2019 – od 10.00 do 18.00

Czy nastał już ten moment, że odważmy się wyruszyć w stronę większego poczucia bliskości ze….Sobą?
Czy gotowe jesteśmy na uwalniające ODPUSZCZENIE sobie wreszcie tych wszystkich przekonań odnośnie ciała, które blokują jego naturalne, ekstatyczne
ISTNIENIE?
Czy korci nas zrobienie kroku w kierunku głębszego doświadczania pulsującej w nas Energii Życia?
Czy pozwolimy, by odżyła w każdej naszej komórce tak często zamrożona Akceptacja dla CIAŁA takiego, jakie właśnie JEST?? Bez najmniejszej próby oceny i porównań?
Czy woła nas pragnienie utulenia tych, uznawanych wcześniej za ” brzydkie” czy ” niechciane ” , części nas samych?

Jeśli czujesz impuls w tę stronę, dołącz do naszego Kręgu 😊
Będziemy spotykać się cyklicznie, by coraz szerzej otwierać się na budzenie uśpionych zmysłów i asystować narodzinom spontanicznej Radości z posiadania Ciała!

Danuta Padjasek — twórczyni Wędrującego Teatru Kobiet http://www.wedrujacyteatrkobiet.pl, trenerka warsztatów, Zachwycona Tantryczną Ścieżką.

Koszt: 150 zł z przedpłatą lub 180 na miejscu ( w cenie Ceremonia Kakao, ciepły makrobiotyczny posiłek i zdrowe słodkości )

Tel. kontaktowy 516 241 150

***

WEJDŹ W SWOJĄ MOC

czyli Krąg Kobiet z Danusią Padjasek

Centrum Makrobiotyczne Akama
Mazańcowice k. Bielska-Białej

W piątki – raz w miesiącu – od 17.00 do 21.00

Najbliższy krąg 1 marca 2019 od 17.00 do 21.00

Tak długo ją omijałam.
Gdy się zbliżała, czym prędzej odwracałam głowę.
Bałam się jej. Była taka obca i niezrozumiała…
Po co mi ona? Myślałam.. Tak długo żyłam bez niej, i jakoś sobie radziłam.
Raz lepiej, raz gorzej.
Dlaczego teraz mam ją przyjąć? Przecież Ona skrywa tyle tajemnic? Tyle cienia?
I skąd w mojej głowie to nieustające
pytanie- Czy czujesz siebie w pełni??

Ten warsztat jest dla pragnących dotrzeć do własnej prawdy!
Dla stęsknionych usłyszenia swojego głosu!
Dla tych, które chcą wreszcie zrzucić zbroję wiążącą ciało i wypuścić je w lekki i nieskrępowany ruch!
Dla wojowniczek światła, które gotowe są przyjąć porzucone niegdyś części Siebie!

Będziemy podróżować różnymi ścieżkami.
Drama pomoże nam uzyskać wgląd.
Taniec spontaniczny- uwolnić ciało.
Psychorysunek wyjawi niewyjawione,
a siostrzane rozmowy w kręgu dadzą wsparcie i poszerzą obraz.
A nad całością i tak- jak zawsze- będzie czuwać Miłość 😙

Zapraszam, Danuta Padjasek

***

SPOTKANIE ZE SWOIM MĘŻCZYZNĄ.
WARSZTAT TANTRYCZNY DLA KOBIET

Wewnętrzna Unia
Tygodniowy warsztat tantryczny dla kobiet
8 – 14 października 2018
Prowadzenie: Zenon D. Dorje z Zespołem
Organizacja: Danuta Podjasek

Męskość i kobiecość
Tantra opisuje świat poprzez polaryzację żeńskich i męskich pierwiastków. Oznacza to, że we wszystkim, co jest współistnieją dwa bieguny: to co męskie i to, co żeńskie, yin i yang. Wszystko zbudowane jest z tych dwóch pierwiastków. Istnieją tym samym w każdej komórce naszego ciała niezależnie od tego, czy urodziłaś się kobietą, czy mężczyzną.
Aspekt żeński przejawia się przez miękkość, delikatność, ruch, subtelność, przestrzeń, nieuwarunkowaną miłość, odczuwanie piękna i wszelkich form życia. Te części nas które utożsamiają się z kobiecością, grupują się po lewej stronie naszego ciała. Możemy je nazwać Animą lub Wewnętrzną Kobietą. Aspekt męski zaś to stabilna obecność, stanowczość, twardość, decyzyjność, sprawczość, skuteczne działanie dostosowane do okoliczności. Te części nas, które utożsamiają się z męskością, grupują się po prawej stronie naszego ciała. Nazywamy je Animusem lub Wewnętrznym Mężczyzną.
Z pewnością w większym lub mniejszym stopniu umiesz odnaleźć w sobie obydwa te aspekty, bowiem wszyscy jesteśmy sumą doświadczeń naszych rodziców i przodków, skumulowanych w DNA i tego co przynosimy rodząc się w tym ciele. Niesiemy więc ze sobą traumy pokoleń, które mają realny wpływ na nasze życie tu i teraz.

Deficyty
Zazwyczaj jednak dzieje się tę tak, że jedna z tych struktur (męska lub żeńska) jest wykształcona w mniejszym stopniu a druga jest dominująca albo obie są w pewien sposób niedojrzałe. Powodem jest represyjny wpływ naszej kultury na etapie rozwoju osobowości i dojrzewania, który nie pozwala na swobodną ekspresję i ewolucję animusa i animy wewnątrz nas.
Powoduje to, że kobiety, które nie mają przebudzonego aspektu męskiego, szukają oparcia i bezpieczeństwa na zewnątrz siebie, ofiarowując w zamian swoją żeńską jakość. Często ich własny wewnętrzny mężczyzna jest uśpiony lub emocjonalnie niedostępny. Szukają potwierdzenia swojej kobiecości i wartości na zewnątrz, bo ich wewnętrzny mężczyzna dla nich nie istnieje lub nie mają z nim kontaktu. Ponieważ zewnętrzna rzeczywistość jest odbiciem tego co jest wewnątrz nas, partnerzy których spotykamy w naszym życiu, w dużym stopniu reprezentują naszego animusa lub animę.
Zamiast więc tworzyć piękne relacje, nieświadomie wypełniamy brakujące części w nas samych, dziwiąc się, że przyciągamy wciąż jeden typ mężczyzny.
Podobnie mężczyźni tłumią swoje wewnętrzne kobiece struktury, nie akceptują swojej kobiecej, wrażliwej, serdecznej, soczystej strony i mają głębokie deficyty żeńskiej energii. Nie mając dostępu do swoich zasobów energii życiowej, zaczynają czerpać ją od kobiet. A relacje, które tworzą bazują na współuzależnieniu i po jakimś czasie stają się toksyczne.

Kobiety bardziej rozumieją konieczność transformacji systemu patriarchalnego. Zdają sobie sprawę, że one są tym pokoleniem, które zmieni ludzkość. Z tego powodu zdecydowanie bardziej intensywnie rozwijają się od mężczyzn. Renesans kobiecej mocy sprawia, że poprzez połączenie duchowości i seksualności następuje ewolucja w postaci przywrócenia kobietom własnej tożsamości i transformacji cienia.

W trakcie warsztatu:
• zajmiemy się przebudzeniem naszego wewnętrznego mężczyzny i przygotowaniem go do spotkania z naszą wewnętrzną kobietą.
• Poprzez prowadzone medytacje i prace z energią i świadomością, będziemy mogli przebudzić różne struktury wewnętrznego mężczyzny i w rezultacie zintegrować go ze strumieniem czystej męskiej esencji, płynącej z góry.
Integracja będzie prowadzić do przemiany niedojrzałych aspektów w czystą męską jakość.
• Jednocześnie aktywowana energia Siakti wesprze proces oczyszczenia starych skostniałych struktur ego.
wszelkie patriarchalne męskie aspekty, jak nadmierna kontrola, rywalizacja, nastawienie na cel, odcięcie od ciała, będą mogły zostać przetransformowane poprzez czystą esencję męską i żeńską.
Trochę teorii, dużo praktyki. Dodatkowo prowadzone będą ekstatyczne zajęcia w ruchu, przy bębnach, w kontakcie z naturą. W połączeniu z ziemią i otwarte na niebo poruszać będziemy w nas żywioł ognia, który jako zasada męska będzie towarzyszył nam nieustannie w czasie tego tygodnia! Ruch ognia połączy się ze śpiewem twojej wody, bowiem dopuścimy do głosu nasze głosy tak, by wreszcie mogły wyśpiewać spontanicznie swoją jedyną i niepowtarzalną pieśń twojej duszy. W ten sposób wszystko to, co wcześniej skulone, niewidziane czy wyparte otrzyma wolną drogę do transformacji!

Unia żeńskiego i męskiego
Zwieńczeniem całego procesu będzie wewnętrzna unia, czyli ekstatyczne połączenie między przebudzonymi i przetransformowanymi strukturami męskimi wewnątrz nas a naszą wewnętrzną kobietą.
Nowa jakość wewnętrznego połączenia wpłynie bezpośrednio na relacje z mężczyznami w naszym życiu, partnerami, mężami, kochankami. W odpowiedzi na zmianę wewnątrz nas, życiowi partnerzy także uzyskają nową otwartą przestrzeń na swój rozwój. Nasze deficyty przestaną określać nasze relacje. Zaczniemy przyciągać ludzi i sytuacje wspierające prawdziwe partnerstwo. Połączenie czystej esencji męskiej i żeńskiej wewnątrz nas, otworzy nową drogę na relacje bardziej szczęśliwe i wolne od konfliktów.

Jeśli zatem chcesz:
• zacząć działać pomimo lęku,
• zyskać poczucie bezpieczeństwa,
• podejmować odpowiedzialność za swoje życie, czyli działać
• wykorzystując świadomość,
• zyskać stabilność emocjonalną,
• rozpoznawać co jest dobre dla ciebie i czego naprawdę pragniesz,
• realizować swoje życiowe cele,
• zyskać fundament, na którym może się rozwijać twoja kobiecość,
• poprawić jakość swoich relacji z partnerem,
• przyciągać zrównoważonych, stabilnych, odpowiedzialnych, świadomych partnerów,
• objąć w pełni swoją seksualność,
• objąć swoje deficyty, braki, niespełnienia i je wypełnić
Zapraszamy Cię do dołączenia do warsztatu w pięknym ośrodku na południe od Krakowa.

Szczegóły organizacyjne
Data: 8 – 14 października 2018
Miejsce: Ośrodek Warsztatowy koło Krakowa
Język: polski
Opłata za warsztat: 1200 pln ;
1100 pln ( przy wpłacie zadatku do września 2018 )
Pakiet pobytowy: http://www.ekoagro.pl/ – 870 pln
Zadatek za warsztat (bezzwrotny): 500 pln płatne przelewem.
Rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4QgRP7ZpY5IeWox2DPKd7HAlcXcelMi6dvc2Q_sYEe55C-A/viewform
Ilość miejsc w ośrodku oraz na warsztacie jest ograniczona. Rejestracja wraz z wpłatą zadatku stanowią o rezerwacji miejsca na warsztacie.
Informacje: gaka@op.pl

Więcej: http://domtantry.eu/spotkanie-ze-swoim-mezczyzna/
https://www.facebook.com/events/459974177795573/

***

WARSZTAT – TWOJA EWA I LILITH

Mam w sobie dwie kobiety, które tworzą w moim wnętrzu całkiem różne światy.

Ewa – śpiewa subtelnym głosem…

Tka jedwabną nić. Jest miękka, miła, grzeczna, zawsze ułożona – a przynajmniej stara się bardzo taka być..

W jej przestrzeni dominuje ład i harmonia.  Równocześnie bliskie jest jej poczucie bycia łatwo sterowalną i kierowaną przez coś\kogoś z zewnątrz.

Dużo w niej sztywnych, mocno utrwalonych poglądów i zasad , szeroko aprobowanych przez system czy społeczeństwo.

Ewa  zawsze wie, co wypada. Dba o opinie innych. Unika konfrontacji. Nie podnosi głosu. Raczej przełknie gorzką pigułę i popłacze w ukryciu, niż wypowie coś, co mogłoby nie spodobać się innym. Szczególnie autorytetom..

Po drugiej stronie jasnego świata Ewy, czai się całkiem odmienny horyzont.

Tutaj nic nie jest pewne czy zaplanowane..

Brak jakiegokolwiek ułożenia lub narzuconej formy! Tu króluje dzikość! Życie chwilą w totalnym kontakcie z CIAŁEM! W totalnym kontakcie ze zmysłami, które….CZUJĄ!

Pulsują! Tańczą i śpiewają ognistą pieśń! Pieśń ŻYCIA!

Lilith obejmuje swoją Moc! Nie boi się swoich pragnień! Po prostu za nimi podąża!

I tak, jak pułapką Ewy – bez kontaktu z Lilith – jest utknięcie w formie, tak dysharmonią Lilith – oddzielonej od Ewy – jest zamęt. Oddanie się instynktom w ich często nieprzewidywalnej sile…

Jak jest u Ciebie?

Do której z nich jest Ci bliżej?

Czy te kobiety – części Ciebie – widzą się i dopełniają wzajemnie?

Ten warsztat jest możliwością dotarcia do tych aspektów.

Dzięki dramie, elementom ustawień , spontanicznemu ruchowi i takiemuż rysunkowi – wyłonią się z Ciebie te dwie przestrzenie.

Objawią się w swojej prawdzie tu i teraz.

Zapraszam do fascynującej podróży!

Danuta Padjasek

Termin: 9 – 10 grudnia 2017

Miejsce: Centrum Makrobiotyczne Akama, Mazańcowice koło Bielska – Białej

Zapisy: akama@onet.pl

tel. 516241150

Koszt – 300 złotych

***
Najbliższy warsztat wyjazdowy – „Święte Gody – Niebo i Ziemia w Tobie” na wyspie Gozo
Święte Gody – Niebo i Ziemia w Tobie
Najbliższy warsztat stacjonarny w październiku. Szczegóły pojawią się 🙂
***

Duchem „Wędrującego Teatru Kobiet” jest idea, by jak najpełniej i we własnym tempie rozwijać  samoakceptację! Polubić siebie właśnie taką, jaką się jest!

Zadziwiać  nieustannie własną twórczą ekspresją, dokopywać do wyłaniających się talentów, po to, by „zarażać” odkrywaniem siebie inne kobiety!

Przecież wtedy, gdy siebie widzisz i lubisz, możesz dopiero tak naprawdę zobaczyć innych!

Zobaczyć ich indywidualność, inny kolor ich uśmiechu , inne od Twojego pomysły na życie…

Zobaczyć i zaakceptować! I nie bać się tego „innego”, a zachwycać nim!

Właśnie w zgodzie z tym duchem prowadzę zajęcia, i w bliskości ze sobą i wszystkimi obok mnie. Choć do każdych zajęć jestem przygotowana, bardzo często słuchając tego, co akurat JEST, daję się ponieść w zupełnie „niezaplanowanym” kierunku.

Warsztaty płyną w nurcie konwencji Gestalt.

Jestem też mocno zafascynowana metodą Anny Halprin i wykorzystuję wiele z jej ćwiczeń.

Anna Halprin, amerykańska tancerka, która skonfrontowana przez życie z chorobą, stworzyła metodę pracy z ciałem i obrazem. Ta droga doprowadziła ją do wyzdrowienia, a fakt ten zdecydował o pragnieniu Anny, by  drogę tę rozpowszechniać. Pokazanie zależności ruchu i uczuć jest tu punktem wyjścia.

Warsztaty prowadzą do głębokiego rozluźnienia ciała, uwolnienia stereotypowej gestyki, otwarcia się na nieznane wcześniej rodzaje ruchu, po to by w efekcie rozluźnione ciało poprowadziło do symptomu, stłumionej emocji, czy innej blokady uniemożliwiającej doświadczanie szczęścia i harmonii w życiu. Po prostu otwierając się na nieznany wcześniej ruch, otwierasz się na możliwość dotarcia i uwolnienia stłumionej ( nieznanej =nieświadomej) emocji. Słowa określają to, co już wiemy. Pełne wyrazu RUCHY – określają nieznane i mogą prowadzić do tego, by na światło dzienne mogło wyjść to, co już nie służy.

Metoda opiera się na przekonaniu, że  obrazy i emocje niezależne są od kontrolującego rozumu. Pojawiają się wtedy, gdy zamiast mową słów, posługujemy się MOWĄ RUCHU.

Wielkim skrócie wygląda to tak : uczestnik w głębokim relaksie doświadcza obrazów, które przenosi później na papier. Potem ma możliwość „ odtańczyć ‘’ swój obraz.

Warsztaty prowadzę w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety w Sosnowcu, w Ośrodku Rozwojowym „Feniks” w Rudzie Śląskiej, w MDK Bogucice.

Jeśli porusza Cię w jakiś sposób tematyka i mój sposób podejścia, zapraszam na warsztaty „JESTEM JAKA JESTEM” które dadzą Ci możliwość być coraz bliżej SIEBIE 🙂

* * *

W razie pytań dzwoń lub napisz do mnie.

Tel. 605 090 054  (poniedziałek – piątek, tylko w godz. 9.00 – 16.00)

Danuta Padjasek – filolog polski, trener warsztatów i treningów interpersonalnych Gestalt, poetka, absolwentka Studium Teatralnego. Kobieta Życiem Oczarowana :)))