Opinie widzów

7 thoughts on “Opinie widzów

 1. Iza

  Spektakl pełny wrażeń, pięknej muzyki, tańca, wzruszający, poruszający wszystko to, za czym my kobiety tęsknimy, za wolnością, niezależnością, za tym by zrzucić kajdany codzienności i pokazać siebie, jakie naprawdę jesteśmy…Kobiety z Wędrującego Teatru kobiet to pełne radości, wrażliwości i wewnętrznego piękna osoby!POLECAM gorąco spektakl Jestem Jaka Jestem.

  Reply
 2. Andrzej

  13. czerwca było mi dane obejrzeć spektakl w Domu Kultury w Bogucicach. Wiedziałem z grubsza, czego się spodziewać, a przynajmniej tak mi się wydawało. Widziałem materiał filmowy, Ewa opowiadała mi o próbach, wyjazdach i występach. O emocjach, jakie się tu rodzą, o przełamywaniu barier, o chwilach radosnych i o tych trudnych. Poznałem niektóre z Was przy różnych sposobnościach. I oto w sobotę, podzielone na dwie grupy, reprezentujące dwie możliwe drogi, jakie można wybrać w życiu, wyszłyście na scenę. A właściwie to połowa z Was 😉 No bo połowa zaległa na podłodze, czekając na odpowiedni moment. Tak jak w realnym życiu. Odpowiedni moment nadszedł we… właściwej chwili. Maski zostały zrzucone, decyzja zapadła. Decyzja wewnętrzna, ale odebrałem tu taki przekaz, że pomoc, wzajemne wsparcie, są bardzo ważne.
  To tak, jeśli chodzi o wartości. Druga rzecz to naturalność. Nie jesteście przecież aktorkami, a urzekła mnie Wasza swoboda. W wypowiadaniu się na scenie, w ruchach, a w szczególności- pięknym tańcu. Ciepłe, żywe barwy, dynamika i swoboda tańca zwyciężyły szarość, bezruch i skrępowanie.
  Ostatnia rzecz, o jakiej chcę napisać, to taka myśl, że robicie to dla siebie, świetnie się przy tym bawicie, pomagacie sobie osobiście i wzajemnie. To widać i może z pewnością działać jako zachęta dla innych. zachęta do zmian na lepsze, na poprawę jakości swojego życia. Bo warto.
  Tak trzymać! Z ciekawością zobaczę następną sztukę, jeśli macie takie plany 😉

  Reply
 3. Anna Miczka-Klosa

  Danusiu, byłyście zjawiskowe i wniosłyście piękne barwy (dosłownie i w przenośni) w to wydarzenie. Przedstawienie wzruszające, głębokie, pełne Waszego zaangażowania i niezwykłego piękna.
  Cieszę się, że mogłam Was poznać

  Reply
 4. Tomek

  Z teatrem spotkałem się podczas występu przedpremierowego w MDK w Bogucicach. Jadąc na występ nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. Nazwa Teatru brzmiała ciekawie „Wędrujący Teatr Kobiet” sam tytuł sztuki Jestem Jaka Jestem to mogło to oznaczać wszystko. Nie nastawiałem się na nić po prostu przyjechałem zająłem miejsce w rzędzie i obserwowałem . Zaczęło się ciekawie pantomimą a potem Panie pokazały ile mają w sobie energii i radości w miarę występu tępo narastało. To nie było jedno z tych monotonnych przedstawień gdzie cześć publiczności mniej wrażliwa na sztukę przysypia, tutaj coś się działo i mieniło kolorami tęczy. Czuć było że każda z Pań gra swoja rolę z radości i pasji grania a nie z konieczności czy z obowiązku. Radość emanująca z Kobiet przenosiła się po części na widownie i to było naprawdę ciekawe doznanie. A spektakl dopiero powstawał. W tym momencie zrozumiałem istotę tytułu „Jestem jaka Jestem”. Bowiem Każda z Pań była w tym spektaklu sobą – uwolnioną od maski codziennego życia, taką jaka pragnie być radosną i wesołą emanującą szczęściem. Tak jak to w każdym razie odebrałem. Warto wybrać się na przedstawienie by poczuć radość i uwolnić się choć na chwile z okowów codzienności i popatrzeć na świat przez różowe okulary. Polecam Występ każdemu kogo interesuje niekomercyjne podejście do Teatru i który chce zobaczyć Teatr stworzony dla pasji. Mnie się spodobało i na pewno będę z ciekawością śledził dalsze poczynania Wędrującego Teatru i sam myślę jeszcze nie raz zawędruje na ich przedstawienie.

  Reply
 5. Aneta Sochacka, manager Hotelu

  Znajoma wspomniała o projekcie Wędrującego Teatru Kobiet i pomyślałam, że w dzisiejszych czasach kiedy żyjemy w ekspresowym tempie i nie mamy czasu się zatrzymać i zastanowić nad sobą, taka inicjatywa to światełko w tunelu. Przełamująca konwenanse i stereotypy, łącząca środowiska i pokolenia i otwierająca oczy na to, co ważne. Zaprosiłam kobiety z Teatru, aby dołączyły do wydarzenia, które organizowałam dla kobiet: „Kobietą być…” 26.10.2013 w Hotelu Modrzewiówka w Lanckoronie. Energia tych
  kobiet, ich szczerość przekazu przekonała nawet tych sceptycznych. Widzowie włączali się do tańca i relaksacji. Niektórzy zaskoczeni własnym wzruszeniem. Teatr zawładnął hotelem na cały wieczór i na pewno nikt nie żałował. Jeśli nie boicie się Państwo wyzwań, jesteście otwarci na odrobinę pozytywnego szaleństwa i twórczej energii, zaproście Teatr do siebie. Emocji nie zabraknie!

  Reply
 6. Niuta

  Ile razy mówimy sobie: jestem za stara, nie potrafię, boję się. One też pewnie tak myślały. Ale znalazły w sobie chęć, odwagę do zmiany. Emocje, które przekazują swoim występem widzom są na wskroś prawdziwe, przeżywane tu i teraz i za każdym razem przedstawienie trochę się różni. Tak jak nasze życie, bo przecież nic dwa razy się nie zdarza w tej samej postaci. Kobiety z Teatru pokazały mi, że nic nie muszę a wszystko mogę. Trzeba się tylko odważyć. Wciśnięta w krótką smycz pracy zawodowej
  zobaczyłam, że można żyć inaczej. I czerpać radość i inspirację z tego, co najprostsze, ale i przez to najpiękniejsze. Przecież żyje się tylko raz, ale śmiać się i płakać można wielokrotnie – z radości, z niemocy, ze strachu, z powodu poruszającego nowego odkrycia i takie wielokrotne łzy nie tylko mnie towarzyszyły podczas oglądania przedstawienia:) Polecam gorąco! Zwłaszcza tym, którzy uważają, że to nie dla nich – zobaczcie jak bardzo się czasem w życiu mylimy;)

  Reply
 7. Izabela

  Magiczne, pełne szczerości, autentyczności, ciekawe, zachęcające do refleksji o życiu, o tym, co najważniejsze… piękna muzyka, cudowny taniec, wspaniałe i pełne wolności kobiety… watro zatrzymać się na chwilę i zobaczyć spektakl Jestem jaka Jestem…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *